Yangın Merdiveni

Okullardaki Yangın Merdiveni Nasıl Olmalıdır?, Her yapıda yangın merdiveni farklı tasarıma sahip olabilir. Genel olarak temel mantık aynı olsa da gerek konum gerekse yapının tasarımı gereği yangın merdivenlerinde çeşitli değişiklikler olabilmektedir. Bu değişiklikler kolay tahliye için önem taşıyor. Normal apartmanlardan farklı olan bir diğer yapı ise okullardır. Okullarda yapılacak tasarımlar için birçok noktaya dikkat etmek gerekiyor.

Sınıfların Kapılarına Yakın Şekilde Çıkışlar Bulunmalıdır

Fazla sayıda sınıf bulunması tahliyeyi zorlaştıracaktır. Bu yüzden yangın merdiveni kapısı tasarlarken mutlaka çıkışların yeterli sayıda olmasına dikkat edilmesi gerekir. Buna ek olarak kapıların mutlaka sınıf kapılarına yakın olması da önem taşıyor. Yangın esnasında bir sınıftaki öğrenci sayısı düşünüldüğünde çok yoğun bir tahliye gerekecektir. Tasarım yapılırken özellikle de buna dikkat edilmesi gerekir ve bu şekilde imalatlar gerçekleştirilmemelidir.

Okul Kapasitesini Kaldırabilecek Kapasitede Yangın Merdiveni Tasarlanması Gerekiyor

Sınıfta yer alan öğrenci sayısı her okulda farklı olabilir. Bazı dönemlerde öğrenci sayısı azken bazen öğrenci sayısı en üst seviyede olabilir. Yangının ne zaman çıkacağı bilinmediği için mutlaka tasarım en üst kapasiteye göre yapılmalıdır. Yeterli sayıda kapı kullanılarak yangın merdiveni imalatı tamamlanmalıdır. Yangın merdivenine ulaşım da kolay olmalıdır. Tüm sınıflardan rahatlıkla bu kapılara ulaşım sağlanabilmelidir. Ancak bu şekilde güvenli tahliye gerçekleşebilir. Ayrıca kaçış holü üzerinde büst, kitaplık veya oturma alanları gibi kaçışı engelleyecek ve tahliyeyi zorlaştıracak materyaller yer almamalıdır.

Okul Kapasitesini Kaldırabilecek Kapasitede Yangın Merdiveni Tasarlanması Gerekiyor.

 

Büyükçekmece Yangın Merdiveni

 

Binanızda veya mülkünüzde bir yangın merdiveni ihtiyacı olması durumunda da size yardımcı olması için Büyükçekmece yangın merdiveni yeterlidir. Tabii ki, Büyükçekmece yangın merdiveni kurarken firmamız her durumda gerekli olan şartlara ve koşullara uyamaya çalışır. Bir binadaki Büyükçekmece yangın merdiveni hayat kurtarabileceğine şüphe yok. Büyükçekmece yangın merdiveni güvenlik için yangın durumunda kullanılabilecek en iyi yoldur.

 

Büyükçekmece Yangın Merdiveni imalatı

 

Büyükçekmece yangın merdiveni binanızda olması çeşitli avantajlar sunar. Yer kazanmak için bir binaya eklenebilirler. Büyükçekmece yangın merdiveni kurma maliyetleri ve takip masrafları yönetilebilir. Buna ek olarak, Büyükçekmece yangın merdiveni çok az bakım ve aşınma gerektirir.

 

Büyükçekmece Yangın Merdiveni firmaları

 

Karaboğa mühendislik firmamız alanında en başarılı firmalardan olup siz değerli müşterilerimize Büyükçekmece yangın merdiveni ile yardımcı olmayı görev biliyoruz. Güvenlik nedeniyle, düşmeye karşı daha fazla koruma sağladığından, yangın kaçışları için genellikle arka koruma çubuklarına sahip merdiven sistemleri tercih edilir. Büyükçekmece yangın merdiveni için olası çözümlerin farklı varyantlarını ve ayrıca birçok aksesuarı sunmaktadır. Büyükçekmece yangın merdiveni gereksinimleriniz için karmaşık çözümler uygulamamızı sağlar.

 

Büyükçekmece Yangın Merdiveni fiyatları

 

Büyükçekmece yangın merdiveni hayat kurtarmada önemli bir rol oynar. Seçeceğiniz tasarıma bağlı olarak fiyat aralıkları değişmektedir. Bir kurtarma merdiveni veya bir merdiven arasında karar verirken, genellikle kriterler dikkate alınır. Büyükçekmece yangın merdiveni olması hayati bir gerekliliktir. Buna ek olarak,  Karaboğa mühendislik olarak size her bütçeye uygun ve ekonomik olarak en uygun fiyatları sunuyoruz.

 

 Buna ek olarak, ihtiyaçlarınız için tavsiyeye veya bağlayıcı olmayan ilk maliyet tahminine ihtiyacınız varsa, lütfen karabogamuhendislik@gmail.com   e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin. Size telefonla bilgi vermekten mutluluk duyarız. Bunun için bizi arayın.